Tieniace tkaniny (siete) – Majster pre Vaše súkromie!

_vyrp12_6Tieniaca-tkanina--plote-II

Tieniace siete sa stali moderným hitom dnešných okrasných záhrad. Tieniaca sieť urobí nevýrazný, no zároveň príjemný prechod medzi Vašou záhradou a ostatným okolím.

Jej zelená farba krásne splýva s prírodou, vďaka čomu je vaše súkromie moderne chránené a nepúta pozornosť zvyšku sveta. S vaším súkromím sú zároveň chránení aj Vaši domáci miláčikovia.

Ak máte plochu, ktorú chcete chrániť pred vetrom, prachom, alebo zvedavými pohľadmi, našli ste najlepšie riešenie na trhu. Tieniacu sieť môžete použiť takmer všade, na záhrade, balkóne, terase, alebo aj na sklenníku, či v stavebníctve na zakritie lešenia.

drot-napinaci-pvc-pr.26mmx78m-zeleny-42253-10474

Ich inštalácia je jednoduchá a zvládnuť by ju mal každý aj bez pomoci odborníka. Ak pri upevňovaní siete pomáha ďalší človek, je montáž ešte ľahšia. Spôsobov ako prichytiť tieniacu sieť na konštrukciu plota je hneď niekoľko. Na trhu nájdeme rôzne drôty, šnúry, sponky, úchyty a klipsne na uchytenie sietí a pletív. Dôležité je pevné uchytenie na hornej i dolnej strane, prípadne v strede, aby odolala aj silným náporom vetra a neroztrhla sa.

V prípade upevňovania drôtom alebo šnúrou nastriháme kusy dlhé približne 5 až 6cm.

paska

Ďalšou možnosťou je použitie plastových elektrikárskych sťahovacích pások, ktoré sa používajú na zväzovanie káblov. Sieť dostatočne napneme a za pomoci druhého človeka priložíme k plotu. Najskôr zaisťujeme sieť v hornej časti približne každých 30 – 50cm a na stĺpikoch. Následne prichytíme dolnú stranu a pre lepšie zaistenie, môžeme pripevniť sieť aj v strede, stačí vo vzdialenostiach 1m. Dbáme na to, aby bola sieť dostatočne napnutá, inak sa môže stať, že sa časom vyťahá pôsobením poveternostných vplyvov.

Ľudia sú vynachádzaví a v praxi používajú aj iné spôsoby, ako napr. prepletenie alebo prišitie siete k plotu pomocou špagátov alebo rybárskeho lanka a veľkej ihly. Na vrchnej aj spodnej strane sa používa šikmý steh, v strede rovný v odstupe 30 – 50cm. Všeobecne platí, že úchyty určené špeciálne na upevnenie tieniacich sietí, ohybné drôty a sťahovacie pásky sa osvedčujú lepšie ako šnúry a špagáty, pretože dlhšie vydržia.

 

V prípade, ak máte záujem o kúpu tieniacich tkanín (sietí), v našej ponuke nájdete kvalitné produkty s rôznou hustotou, stačí kliknúť sem.